Kartkówka z lektury janko muzykant

Pobierz

Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego.. d) dziennik.. "Janko Muzykant" to opowieść o ubogim chłopcu, który jest niezrozumiany przez swoją matkę i mieszkańców wsi, za swoje zamiłowanie do .Test dla tematu: Janko Muzykant (H. Sienkiewicz).. Sprawdź swoją wiedzę!Sprawdź swoją wiedzę o lekturze Janko Muzykant!. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Janko MuzykantTrudny test z lektury Janko Muzykant, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie.. c) pamiętnik.. c) z Chorwacji.. Inne tryby testu.. Edit .1) Dlaczego zaraz po narodzinach Janko został ochrzczony?. Mistrzowie polskiej nowelistyki - Tytuły nowel przyporządkowujemy ich autorom // odp.. 2) Matka Janka była: 3) Janko był nazywany Muzykantem: 4) Zachwycały go:Henryk Sienkiewicz, "Janko Muzykant" - test z lektury.. Wskazujemy cechy noweli // odp.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.Janko Muzykant to jedna z najpopularniejszych noweli autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Tytułowy Janko to wiejski 10-letni chłopiec, który jest zafascynowany muzyką.. Pani Szymonowa mówiła matce Janka, że nie pożyje ona długo po porodzie.. b) nowela..

Przeglądasz stronę tagu: janko muzykant .

Dziecko, choć bardzo słabe i chorowite dotrwało do 10 roku życia.Janko Muzykant w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Janko Muzykant, poziom trudny"Janko Muzykant" to lektura dla klas 4-6.. 2021-01-15 12:04:12 Napisz wypracowanie która lektura Hobbit czy W pustyni i w puszczy bardziej ci sie podobała 2021-01-09 12:34:44; Napisz jaki jest związek tytułu z treścią utworu odwołaj się do symboliki darów trzech króli według O. Henryego dar trzech króli 2020-12-27 18:40:45janko muzykant Test będzie lektury szkolnej Janko Muzykant.. Rozwiąż test!» Strona główna » Język polski » Pozytywizm » Janko Muzykant.. Omówienie zasad dyskusji punktowanej wg schematu: Bohater/ Matka Lokaj Stójka Wójt Sformułowanie istotnej uwagi +1pkt.. d) z Włoch.. Sprawdź swoją wiedzę o lekturze Janko Muzykant!. Szukaj.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Save.Janko Muzykant.. Po przeczytaniu tekstu proszę przepisać definicję "streszczenia" do zeszytu i wykonać ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń - str. 103-105.Zadania zostaną sprawdzone podczas lekcji wideo.. Omówienie ról poszczególnych postaci z serialu.. Quizy Os. .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem..

Janko Muzykant- kartkówka .

To krótki jednowątkowy utwór, opowiadający o losach biednego wiejskiego chłopca.. 12) "Janko Muzykant" to: a) powieść.. W którym roku została wydana po raz pierwszy nowela pt. "Janko Muzykant"?. Tak się jednak nie stało.. gosia_12.. Ustawienia dotyczące cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.Janko Muzykant - streszczenie, W ubogiej wiejskiej chacie przychodzi na świat wątły chłopiec o imieniu Janek.Zebrane nad położnicą kobiety wiejskie nie dają szans na przeżycie ani jej, ani narodzonemu dziecku.Janko Muzykant Przyszło to na świat wątłe, słabe.. Gdy Janko się urodził podejrzewano, że zarówno on, jak i jego matka, prędko umrą.Film zrealizowany w skansenach Roztoczańskiego, Poleskiego Parku Narodowego i na Kurpiach.Janko, zwany muzykantem - główny bohater utworu, wątłe dziecko ubogiej, wiejskiej kobiety.. Opis testu.. Rozwiąż test.. Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, Narodziny kręciłygłowamiinadmatką,inaddzieckiem.KowalkaSzymonowa,którabyłana mą-drze sza,poczęłachorąpocieszać: — Da ta — powiada — to zapalę nad wami gromnicę, uże z was nic nie będzie,muzykant w krzyżówce Klasyka 03 ★★ GRAJEK: podwórkowy muzykant ★★★ NOWELA "Janko Muzykant" ★★★ NOWELA "Janko Muzykant" lub "Antek" ★★★ RYBAŁT: średn..

Test z lektury szkolnej Janko Muzykant - test znajomości lektury.

Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.O autorze.. 13) Kto napisał nowelę pt. "Janko Muzykant" a) Bolesław Prus b) Henryk Sienkiewicz c) Ferenc Molnar d) Frances Hodgson Burnett .. Pytania zawarte w teście.a) z Niemiec.. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. Inna z kolei ostrzegała, aby szybko ochrzcić dziecko, bo ono także wkrótce umrze.Zna ktoś może jakieś dobre technikum - technika programista w Łodzi.. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.H.Sienkiewicz - Janko Muzykant • klasa IV • pliki użytkownika niunia102 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant (opracowanie).doc, Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant (streszczenie).doc(2/2) Janko Muzykant - streszczenie, Następnego dnia chłopiec stanął przed sądem u wójta.. Janko Muzykant DRAFT.. Wójt i ławnicy nie chcieli sądzić, jak złodzieja, dziesięcioletniego Janka, który był wychudzony, wystraszony i nic nie rozumiał.Temat #19: Minimum słów, maksimum treści, czyli jak streszczać tekst.Podręcznik str. 263-264.. Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i seriale (6190) Finanse (124) Geografia (1506) Gry (2376) Gwiazdy (308) .. Test będzie lektury szkolnej Janko Muzykant Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu..

Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!Lista pytań z lektury Janko Muzykant.

autor: Alexis_3 popularnosc: 31794 zdawalność: 92.07 % kategoria: Język polski.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.. b) z Bułgarii.. O firmie| Informacje prasowe| Reklama| Biznes z WP.PL .Nowela H. Sienkiewicza pt. "Janko Muzykant", spełnia doskonale swoje reguły gatunkowe.. Chłopiec od urodzenia był bardzo wątłym dzieckiem.. W którym roku została wydana po raz pierwszy nowela pt. "Janko Muzykant"?. Streszczenie.. Czy pamiętasz smutne losy chłopca, który nie mógł wykorzystać swojego talentu?. Wyznaczenie ról do odegrania w procesie dot.. Opis postaci - Wypowiedź pisemnaPlay this game to review Polish.. Eduelo.pl używa w celach reklamowych plików cookies, które mogą być umieszczane również przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne.. Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz.. .Test sprawdzający Twoją znajomość lektury "Janko Muzykant" H. Sienkiewicza (podstawówka, gimnazjum).. Przygotowanie uczestników wchodzących w role do procesu.. Nie wróżono mu długiego życia, mówiono nawet, że umrze zaraz po narodzinach.. W założeniu ma ona zdemaskować warunki życia i sposób traktowania dzieci z ubogich rodzin w XIX wieku.Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie.. śmierci Janka Muzykanta- ochotnicy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt