Sprawdzian lektury zemsta

Pobierz

Gatunek: komedia.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: Bywa z węża dryjakiew¹, złe często dobremu okazyją daje.. Zawiera 9 pytań.. O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Kto mówi te słowa: " Hej!. Jakie warunki miał spełnić Papkin, by móc ożenić się z Klarą.. Szkoła latania" - Test z Lektury Literatura Test z Lektury Kajko i Kokosz.. Zemsta | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. "Zemsta" - przetestuj swoją wiedzę.. Gerwazy daj gwintówkę!Zemsta Nie masz nic tak złego, żeby się na dobre nie przydało.. Zemsta autorstwa Aleksandra hr.. Zawiera 32 pytań.. 4.Kto od kogo i w jakich okolicznościach powiedział : "daj gwintówkę niechaj .1 TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY Przeczytaj uważnie każde polecenie.. SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ZEMSTA" A. FREDRY 1.. Uczył się w domu.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Sprawdzian.. Pomyliłeś się przekreśl i zapisz poprawnie.. Czyje to powiedzenie: Mocium panie?. Szkoła latania .Oto przykładowy zestaw pytań dotyczący "Zemsty"..

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

Kobieta, z którą chce się ożenić Cześnik.. Kto śpiewa przy akompaniamencie angielskiej gitary piosenkę o .Quiz będzie o książce ,,Zemsta" składający się z 10 pytań.30 pytań i odpowiedzi do tekstu"zemsta" (naj plisss) 30 jakich kolwiek pytań do zemsty i odpowiedzi na nie :) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćUczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.. Język polski.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Zemsta"Zemsta" - sprawdzian ze znajmości lektury.. W serwisie m.in.: katalog, baza korepetycji, ćwiczenia, testy, egzamin, matura, wypracowania, forum .. "Zemsta" to komedia napisana przez Aleksandra Fredrę na początku lat 30 XIX stulecia.. Kto jako pierwszy wypowiada się w tym utworze?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Z kim postanowił ożenić się Cześnik i dlaczego?Zemsta - Aleksander Fredro - streszczenie i opracowanie.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Kto bierze udział w sporze o mur graniczny.. Test: Śmigalski to: a) marszałek b) sędzia c) wojewoda d) dworzanin Rozwiązanie - Walka między Cześnikiem a Rejentem ma się odbyć w okolicy "trzech kopców w .Witaj na stronie Quizz.pl..

Sprawdzian ze znajomości lektury Aleksander Fredro "Zemsta" 1.

Literatura Test z Lektury "Zemsta" - Poziom Trudny.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Czym udokumentował Rejent napisaną do sądu skargę na Cześnika.. 2.Z jakiego powodu włączenie do intrygi miłosnej Podstoliny przez Klarę było złym pomysłem 3.Kiedy Papkin wykazał się wyjątkowym bohaterstwem?. Pochodził z bogatej rodziny szlacheckiej.. Odpowiedzi zaznaczaj na karcie odpowiedzi.. Budując nowy mur.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Przez bramę.. odwdzięczę się ;* 1.Jak Milczek stał się posiadaczem jednej połowy zamku?. Aleksander Fredro żył w latach .. Przez okno.. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.Najbardziej kompletny test z lektury Zemsta jaki znajdziesz w sieci.. Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. W 1809 r., po wejściu J. Poniatowskiego do Galicji, zaciągnął się do armii Księstwa Warszawskiego; uczestniczył w wojnie francusko-rosyjskiej w 1812 r. (uciekł z niewoli rosyjskiej), w kampanii był oficerem, ordynansem w sztabie cesarskim.Streszczenie lektury Zemsta Zemsta Streszczenie Streszczenie Zemsty Aleksandra Fredry Zemsta Aleksander Fredro streszczenie Streszczenie Zemsty Streszczenie treści Zemsty Napisz streszczenie Zemsty Fredry Streść Zemstę Aleksandra Fredry..

"Zemsta" jest komedią intrygi.Sprawdzian z treści lektury " Zemsta" 1.

U góry znajdziesz quiz "Zemsta".. sprawdzian z fizyki podzial na rozne klasy zacznij juz teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdzianyZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Przez dziurę w murze.. Maks. Fredro² .Zemsta to komedia Aleksandra Fredry, która została wystawiona po raz pierwszy w teatrze w roku 1834, natomiast pierwsze wydanie książkowe ukazało się cztery lata później.. Historia oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które autor znalazł opisane w dokumentach swojej żony.. Głównymi bohaterami są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek.Plik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012Zemsta pytania do lektury.. Rozwiąż test!Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1..

SCENA PIERWSZAznajomosc tresci lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.

Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury ZemstaSprawdzian wiadomości z lektury pt.. Nie pamiętam Zemsty A. Fredry odpowiecie na pytania ?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. Ożenić Wacława z Klarą.Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Ożenić Wacława z Podstoliną.. Dzieło, choć krótkie, przedstawia dynamiczną i zaskakującą historię.AKT PIERWSZY Pokój w zamku C z e ś n i k a , drzwi na prawo, lewo i w środku, stoły, krzesła etc, gitara angielska na ścianie.. Nie używaj korektora, ołówka.. Na okładce tej pozycji najczęściej pojawiają się mur, krokodyl, szlachcic, zamek lub szabla - wszystkie te motywy odgrywają ważną rolę w utworze.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.Profesor.pl - serwis edukacyjny dla uczniów i nauczycieli.. Czyją własnością jest Artemiza?. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt